W lutym 2002 r. szkolne koło teatralne pod kierunkiem Ilony Fudali rozpoczęło prace nad nowym spektaklem.
Trudna, psychologiczna sztuka Henryka Ibsena „Dzika kaczka” była prawdziwym wyzwaniem zarówno dla młodych aktorów, jak i reżysera. Pierwsze próby wymagały wyjaśnienia i zrozumienia skomplikowanych ludzkich charakterów i opartych na pozorach relacji między bohaterami.
Premiera odbyła się 8 kwietnia 2002 r. we wronieckim kinie. Młodzi aktorzy stanęli przed niełatwym zadaniem – przez ponad 1,5 godziny musieli skupić uwagę publiczności na wewnętrznych dramatach i moralnych dylematach postaci. Efekt ich pracy był znakomity. Szczere wzruszenie widzów losami głównej bohaterki, owacje na stojąco oraz bardzo dobre recenzje w prasie – to wszystko nie tylko wynagrodziło zespół za jego trud, ale również ugruntowało jego renomę i scementowało grupę, dla której teatr stał się prawdziwą pasją.
W spektaklu wystąpili:
Hjalmar Ekdal – Gniewomi Zaworski
Gregers Werle – Michał Strzałkowski
Gina Ekdal – Kama Kryszak
Jadwiga – Justyna Konieczna
Relling – Jakub Kryszak
Ekdal – Dariusz Jasnosik
Werle – Jakub Polcyn
Pani Soerby – Katarzyna Hały
Ponadto udział wzięli:
Michał Starzonek, Maciej Golon – obsługa reflektora
Marek Konieczny, Tomasz Malinowski – oświetlenie
Marcin Grynhoff – muzyka
Karolina Perz, Marta Motyka – inspicjentki
Maja Łożyńska – sufler
Spektakl został powtórzony 25 kwietnia 2002 r. dla mieszkańców Wronek, a także został zaprezentowany w ramach Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych, które odbyły się 6 maja 2002 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. H. Kołłątaja w Szamotułach. Uznanie w oczach jury przeglądu zyskały: Justyna Konieczna i Kama Kryszak, wyróżnione za kreacje aktorskie.